Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Dny dobrovolnictví

Datum publikování: 21.05.2023

Ve dnech 26.-29. dubna 2023 probíhaly v našem kraji Dny dobrovolnictví a jelikož i my spolupracujeme s Adrou, rozhodli jsme se jako organizace do těchto dnů také zapojit. Ale jak? Čím přilákat nové potencionální dobrovolníky?

Na 27. dubna jsme připravili zajímavý dopolední i odpolední program. Dopoledne nás navštívily děti 1. třídy z ZŠ Krestova v doprovodu své tř. učitelky i asistentky. Pěkným vystoupením – zpěv, tanečky jejich program začal, poté děti předaly klientům nádherné andílky, vyrobené ve škole a nakonec společně s našimi klienty vytvářely přáníčka ke dni matek. Setkání bylo moc pěkné a dojemné a loučení smutné.

Odpolední čas se nesl v duchu hudby a tance. Tanečky na židlích, vlnění se do rytmu, zpěv, hra na perkusní nástroje, nebo také zajímavý kvíz, či poslech hudby = veselí a dobrá nálada. Ve dveřích do sálu, které jsme pro tentokrát nechali otevřené, se střídaly tváře kolemjdoucích až do úplného konce aktivity.

Program pro tento den zajímavý byl, ale nejednalo se o nic neobvyklého. Mezigenerační setkání klientů a dětí z MŠ či ZŠ v našem domově pořádáme často, děti i klienti se na sebe vždy těší, setkání se nesou v příjemné souhře a pohled na usměvavé tváře všech zúčastněných mluví za vše. A odpoledne? Jedná se také o pravidelnou aktivitu, ale běžně za zavřenými dveřmi.

Kontaktní osoba dobrovolníků v Domově Sluníčko, Petra Válková