Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Domov pro seniory

Datum publikování: 05.04.2018

Po příchodu do Domova Sluníčko na vás dýchne atmosféra domova. Chodby jsou plné květin, o které klienti společně s personálem pečují. Každý úsek má svůj osobitý charakter a je zde spousta zákoutí, která mohou klienti využít k relaxaci a odpočinku, ale také k rodinným oslavám a společným chvílím s jejich blízkými. Velmi důležitá je pro ně zdejší kavárna. Setkávají se zde s přáteli a vždy je o čem si povídat. Mohou tady posedět u kávy a zákusku nebo si pochutnat na chlebíčku. Každý den je v nabídce denní tisk, který přináší informace z domova i ze světa. Pěkné počasí láká k procházkám po zahradě, která je jednou z nejkrásnějších součástí našeho domova.

V Domově Sluníčko se klienti nenudí. Po snídani si  mohou zacvičit a příjemně se tak  naladit na celý den. V pracovních dnech mohou navštívit Ateliér dobrých nápadů nebo šicí ateliér.  Odpoledne mohou využít nabídku dalších společných programů, které jsou příjemným zpestřením jejich každodenního života. V pondělí  si mohou zazpívat písničky blízké jejich srdcím nebo si mohou zacvičit. Během cvičení se využívají prvky kinezioterapie. V úterý probíhá trénování paměti, ve středu pak kuželky s naší fyzioterapeutkou a po kuželkách mohou klienti relaxovat při hudbě. V rámci hudebních chvilek se pouští různé hudební žánry od vážné hudby až po popovou muziku. S dobrovolnicí si také klienti mohou protáhnout tělo při józe. Ve čtvrtek je Klub společenských her (Člověče, nezlob se, karty apod.). V pátek se mohou klienti navštívit společenský sál, který se na chvíli změní v kino a shlédnout nějaký pěkný film. Odpoledne pak mohou společné cestování světem prostřednictvím cestopisných dokumentů.

A abychom nezapomněli, jezdíme také na výlety. S klienty jsme byli na výstavě korunovačních klenotů, v Hrabyni a na tvarůžkách a na mnoha dalších místech.

Potěšit naše klienty také přichází děti z mateřských a základních škol, či profesionální operetní pěvci. Když dostanou klienti chuť na něco dobrého, společně si naložíme utopence nebo tvarůžky a potom si všichni pochutnáme.