Přeskočit na obsah
logo Ostrava

GRILOVÁNÍ

Datum publikování: 03.08.2021

Spolupráce s Domovem pro seniory Kamenec-Grilování

Dne 28. července 2021 byli klienti Domova pro seniory Sluníčko pozváni na grilování a v pořadí již na druhou návštěvu do Domova pro seniory Kamenec. Jednalo se o celodenní akci. Odjezd byl ráno po snídani v 9.30 hodin našim domovským „Maxíkem“. Akce se účastnilo pět klientů, kteří si měli možnost prohlédnout prostředí jiného ubytovacího zařízení pro seniory.

Po příjezdu na „Kamenec“ jsme byli přivítáni paní Ing. Kutějovou a uvedeni do centrální jídelny zdejšího domova, kde jsme byli v rámci dopolední svačiny pohoštěni kávou, citronovou vodou a „babičkovským“ švestkovým koláčem s drobenkou. Klientům pohoštění přišlo k chuti.

Po občerstvení byli klienti seznámeni s programem a aktivitami, které pro nás zaměstnanci Domova Kamenec připravili. Nejprve přišla na řadu příprava špízů na odpolední grilování. Klienti Domova Kamenec i Domova Sluníčko nádherně při napichování špízů spolupracovali. Během necelé hodiny společně připravili téměř 90 lákavých „špejlí“, které obsahovaly kuřecí kousky masa, anglickou slaninu, zelenou papriku, cibuli a kolečka klobásky.

Po práci následoval výborný oběd a po něm měli naši klienti možnost relaxace a odpočinku v úžasném snoezelenu. Klientům se v této místnosti velmi líbilo. Nejen, že si zde na chvíli mohli odpočinout, ale byli jim zde i předány drobné upomínkové předměty, které vyrobili klienti v Domově Kamenec v keramické dílně.

Po nabrání dalších sil a energie ve snoezelenu jsme společně vyrazili na procházku nikterak velkou , ale zajímavě řešenou zahradou, která je součástí Domova Kamenec. Nachází se zde krásné jezírko se zlatými rybkami, voliérou pro paví bažanty, jsou zde i rovněž pergoly a slunečníky poskytující v horkých letních dnech stín a v neposlední řadě se zde nachází ruské kuželko, což potěšilo naše výletníky. Téměř nikdo z nich neodolal, aby se alespoň jednou nepokusil sestřelit 9 rozmístěných kuželek. Na další hody však už nebyl čas, jelikož k nám od grilu začaly vonět dopoledne připravené špízy a naši hostitelé nás vyzvali, abychom se přemístili pod pergolu ke stolu, kde nám tato dobrota byla servírovaná společně s pivem a nealkoholickými nápoji.

Klienti byli velmi spokojení, že ani nemysleli na návrat domů. Ale jelikož se najednou na obloze začaly objevovat mraky a schylovalo se k předpovězené bouřce, tak jsme se byli nuceni s poděkováním s hostiteli rozloučit a vydat se zpět domů.