Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Mikulášský jarmark

Datum publikování: 12.12.2019

Čas adventní si nelze představit bez jarmarku a tří bytostí nebeských a pekelných, Mikuláše, Anděla a Čerta. Nejinak tomu bylo i 10. prosince, kdy ve společenském s sále a přilehlých prostorách našeho Sluníčka v dopoledních hodinách vyrostly pravé jarmareční stánky,

O druhé hodině odpolední se rozvoněl bůček obzvlášť dobře vypečený, do nosu udeřila vůně pražené kávy a domácího koňaku vaječného, připraveného samým peklem. Stánky pak obsadili kramáři se svými výrobky či baštou a pitím dobrým, jak stálo v pozvání .

Rádi jsme mezi sebou přivítali paní Lenku Herentinovou, která nám poprvé představila originální a zdravé sladkosti, připravené Krnovskou firmou 1.jinačí i výrobky pro potěchu duše. Jarmark samotný pak zahájil ředitel Marek Tejzr a samozřejmě i harmonikář Luboš Piskoř, který svými písničkami vyvolal náladu, která neodmyslitelně k této akci patří.

A jaká by to byla zábava zpívání bez Mikuláše, Anděla, Čerta, kteří všechny přítomné vrátili do doby dětství a mládí. Ochuzeni o vzpomínky nebyli ani senioři, kteří jsou upoutáni na lůžko. I je svým andělským zvoněním, řinčením řetězu či laskavostí potěšili , štamprličkou a sladkostí podělili již zmíněné bytosti nebeské či pekelné.

 

Jarmark 2019