Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Návštěvy klientů u svých rodin – pravidla

Datum publikování: 14.12.2020

Vážení rodinní příslušníci, osoby blízké našich klientů,

Blíží se vánoční svátky a vzhledem ke složité době musí naše organizace nastavit pravidla návštěv klientů ve vašich domácnostech.

  • Klient, který prodělal onemocnění s COVID – 19 a je bez akutních obtíží může absolvovat návštěvu kterýkoliv sváteční den bez omezení a návrat není omezen žádným datem. Svého blízkého si vyzvednete na recepci domova, kde ho přivede pracovník úseku. Návrat z návštěvy proběhne stejným způsobem. Recepční zavolá na úsek a pracovník si pro klienta přijde na recepci.

  • Klient, který nákazu s COVID – 19 neprodělal, může odejít na návštěvu kterýkoliv sváteční den, ale návrat může proběhnout až ve všední den, v dopoledních hodinách, kdy budou přítomni pracovníci, kteří u klienta provedou antigenní test. V případě dřívějšího návratu, musí být klientovi nejpozději do tří dnů proveden antigenní test na přítomnost antigenu COVID-19. Pokud by lhůta těchto tří dnů připadla na dny pracovního volna, musí klient při návratu doložit test s výsledkem. Systém odchodu a příchodu z dovolenky je stejný jako v případě popsaném výše.

Děkujeme za pochopení a respektování dané situace.