Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Oslava dovršení životního jubilea – 100 let

Datum publikování: 25.05.2020

V Domově Sluníčko slavíme 100 let. Není každému dáno, aby se mohl pochlubit takto úctyhodným věkem a ještě ke všemu v dobré formě, jako MUDr. Milada Čermáková.
Oslava narozenin jedné z klientek se uskutečnila i v těchto náročných dnech. Vykouzlit úsměv na rtech, byl ten největší dar pro všechny zúčastněné.

25. května 2020 proběhla oslava tohoto úžasného životního jubilea. Popřát přišli pracovníci domova v čele s ředitelem Mgr. Markem Tejzrem. Ke gratulaci se přidala i ministryně práce a sociálních věcí Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc. V neposlední řadě rodina klientky, která přijela až z Třebechovic pod Orebem. Při shledání došlo i na slzičky radosti.
Krásná kytice, dort pro oslavence ve tvaru sluníčka a dobrého šampaňského provázelo vyprávění o životě.

Klientka se narodila v Náměšti nad Oslavou. Zavzpomínala na svoje rodiče, otec byl státní zaměstnanec u drah, maminka byla v domácnosti, sourozence paní Čermáková neměla.  Nejprve vystudovala pedagogickou fakultu a působila jako pedagog. Později začala studovat lékařskou fakultu v Brně, bydlela v soukromí. Po studiích nastoupila na umístěnku do nemocnice ve Frýdku-Místku jako interní lékařka. Později se specializovala na očního specialistu. Celý život ráda cestovala, její vzpomínky patřily návštěvě USA, Thajska a jiných zemí.

Paní Miladě Čermákové přejeme pevné zdraví a minimálně stejnou životní vitalitu do dalších let.          

                                                                     Domov Sluníčko, Dagmar Šamajová

Blahopřání ministryně práce a soc. věcí