Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Pálení čarodějnic

Datum publikování: 21.05.2023

Ačkoliv čarodějnicím patří Filipojakubská (nebo také Valpružina) noc, my jsme v domově klientům připravili slavnost pálení čarodějnic o pár dní dříve a to 25. dubna. Počasí je v tyto dny vskutku aprílové, a tak jsme místo zahradní slavnosti při pravém ohni improvizovali ve společenském sále Domova Sluníčko. Život největší čarodějnice, odsouzené k hranici, tak zůstal zachován.

Jako pravé čarodějnice jsme klientům zatančily kolem tajemného kotlíku, ve kterém jsme připravily elixír krásy a dlouhověkosti. Elixír chutnal všem, jeho přesnou recepturu se nám podařilo utajit.

Odpolední čas provázela živá hudba „Duo Pohoda“, kterou někteří klienti využili i k tanci. Na posilnění, jak už se u ohně očekává, se podávaly grilované párky, pivo, limonáda, někdo si dal i kávu.

Troufám si říct, že se odpolední čas všem líbil a společně jsme si jej užili. Sál byl zaplněn do posledního místečka.

Poděkování patří všem zaměstnancům, kteří se do této akce jakkoliv zapojili (od údržby, přes kuchyň, po vedoucí, či pečovatelky a hlavně ergotýmu), protože každý jste článkem, který potřebujeme, abychom zajistili spokojené úsměvy klientů.

My dnes máme velký den,

čarodějnic extra sněm.

Provětráme košťata, pavouky a šváby,

to my máme rády.

Třicátého přilétáme,

málo času na to máme.

Patří nám jen jedna noc,

ale stihnem toho moc!

Za ergotým Petra Válková