Přeskočit na obsah
logo Ostrava

POSLEDNÍ REMINISCENČNÍ SETKÁNÍ

Datum publikování: 16.11.2021

Poslední reminiscenční setkání seniorů s dětmi

Ve dnech 1. a 9. listopadu jsme uskutečnili poslední reminiscenční setkání mezi našimi seniory a dětmi ZŠ Prigo. Tentokrát bylo naplánováno pečení perníčků. Díky epidemiologickým opatřením vydanými státem (pro Covid – 19), nebylo možnost tuto akci uskutečnit s dětmi osobně, tak jsme s klienty napekli perníčky pro všechny. Domov se rozvoněl vůní perníčků jak z Dámského klubu, tak z Ateliéru dobrých nápadů. Seniorky se opravdu velmi činily a vykrajování perníčků jim šlo krásně od ruky. Holt, jejich zkušenosti se nedají popřít.

Hned následující den jsme osobní návštěvou v ZŠ Prigo část perníčků předali dětem a dohodli se na společném on-line zdobení, které se uskutečnilo právě 9. listopadu. Díky aplikaci WhatsApp na mobilních telefonech vedoucí ergotýmu  a třídní učitelky dětí, se viděli vzájemně naši klienti i děti a všem to udělalo velkou radost. Přes tento videohovor viděly děti, jak si vedou senioři a naopak senioři mohli vidět, jak si vedou děti. Pro většinu z nás to byla nová, nepoznaná, ale užitečná forma komunikace.

Dopoledne uteklo jako obvykle velmi rychle. Zručné ruce klientek během chvíle nazdobily krásné perníčky, vhodné ihned k nakousnutí. Každý z přítomných velmi pozitivně hodnotil umění toho druhého a klientky byly velmi rády, že mohly být tolik užitečné právě v činnosti, které nejvíce přísluší ženám a pojí se s nimi spousta vzpomínek na dřívější léta.

Děkujeme ČEZ za spolupráci v rámci projektu.

Ergotým