Přeskočit na obsah
logo Ostrava

SPORTOVNÍ KLÁNÍ

Datum publikování: 20.09.2021

Dne 16.9.2021 se v našem domově konalo sportovní dopoledne s názvem „Projekt Mondelez“. Jednalo se projekt s dětmi, sponzorovaný právě firmou Mondelez. Naši senioři opět pookřáli po boku dětí z MŠ Kosmonautů 15 z OV – Zábřehu.

Jsme velmi rádi, že nám vyšlo počasí, a sportovní klání se mohlo odehrávat právě v prostorách naší krásné zahrady, která již získává svůj podzimní háv. Každý ze soutěžících absolvoval pět disciplín, které si vyžadovaly jak logické uvažování, tak pevnou ruku, bystré oko, soustředivost a hlavně hodně štěstí.

Již před devátou hodinou byla spousta sportuchtivých nedočkavců před recepcí, kde každý z účastníků obdržel svou soutěžní kartu a barevný fáborek, který označoval, zda daný jedinec hraje sám za sebe, nebo za tým. Zanedlouho dorazily i děti z MŠ Kosmonautů v doprovodu svých učitelek. Celou akci zahájila zástupkyně ředitele Mgr. Tereza Minarčíková DiS. a již se mohlo soutěžit. Nenechali se zahanbit ani malí, ani velcí. Všichni si dopoledne užili za vzájemného fandění, tleskání a povzbuzování.

Vyhlašování výsledků na sebe nenechalo dlouho čekat a již se mohli radovat vítězové. Na příčkách v kategorii našich klientů se umístili jak jednotlivci, tak celý tým a odnášeli si medaile, poháry i sladkosti, nebo věcné ceny. Mnozí z nás si při vyhlašování vítězů a jejich reakcí jistě vzpomněli na Zlatého Slavíka, kdy mistr Karel Gott vždy své vítězství zhodnotil slovy „to jsem vážně nečekal“ 

V kategorii dětí si krásné ceny včetně poháru či medaile odnesli tři nejlepší hráči. Všichni ostatní dostali cenu útěchy a dohromady maskota, kterého vyráběli klienti v našich dílnách.

Závěrem bych chtěla velmi poděkovat všem, kdo se jakkoliv podíleli na akci, ať už se jedná o zajištění občerstvení, doprovod klientů, děvčata, která zajišťovala jednotlivá stanoviště, nebo velmi důležitou funkci, a to sčítání bodů, aby se mohli spravedlivě zvolit vítězové.

Těšíme se na další akci, kdy se budeme moci sejít s dětmi, aby nám vlili novou krev do žil.