Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Velká vánoční soutěž … aneb peče celé Sluníčko

Datum publikování: 31.12.2019

Všechno to začalo vyhlášením „Soutěže o nejlepší Sluníčkové cukroví“, které se rozhodlo účastnit všech šest úseků našeho domova. Dlouhý a různorodý seznam s požadavky na nákup surovin domácích i cizokrajných se podařilo zajistit ještě před vypuknutím předvánoční nákupní horečky.

Vše zakoupené převzaly vedoucí jednotlivých úseků a v následujících čtrnácti dnech byl střídavě celý domov provoněn vůní vanilky, kokosu, koření i nezbytného rumu. Šikovné ruce sociálních pracovníků, pracovníků v sociálních službách a samozřejmě i klientů válely těsto, vykrajovaly tradiční tvary lineckého cukroví, modelovaly kokosové kuličky, upečené cukroví mazaly marmeládou a slepovaly. A jaké by to bylo pečení bez dobrého punče, štamprličky vaječného likéru a samozřejmě i vzpomínek na osvědčené recepty babiček a maminek i vzpomínek na čas vánoční se sněhem, jesličkami v kostelech a tajuplný Štědrý večer s půlnoční mší. Vyhlášení vítězů soutěže pak proběhlo 20. prosince. Všichni účastníci s napětím očekávali rozhodnutí poroty, která ve složení ředitele Marka Tejzra a Dany Kobierské provedla ochutnávku předloženého cukroví a spravedlivě ohodnotila a všechny skvělé výtvory.

A kdo se stal vítězem ? No přece všichni účastnící z úseků, kteří do „toho šli“ s chutí, elánem a především dobrou náladou. Mísy s jejich cukrovím pak zdobily slavnostně prostřené vánoční stoly.