Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Výlet s exkurzí do Marlenky

Datum publikování: 30.05.2023

Domov Sluníčko je nejen domovem pro seniory, který svým klientům zajišťuje základní péči, ale také se stará o to, aby klientům zpříjemnil volný čas. Z tohoto důvodu byla, mimo jiných volnočasových aktivit a výletů, 9. května zorganizována exkurze do cukrářské výrobny MARLENKA v Lískovci u Frýdku – Místku. Klientům byla zajištěna doprava domovským vozidlem „MAXÍK“, tudíž mohli přímo před recepcí pohodlně do auta nastoupit a před budovou Marlenky zase vystoupit.

Během exkurze se klienti dozvěděli vše o historii vzniku cukrářského závodu, o životě jejího zakladatele, ale také měli možnost vidět provoz pásové výroby různých sladkých pochutin. Výhodou této exkurze byl bezbariérový přístup, nádherný výklad z historie doprovázený promítaným filmem a samozřejmě možnost ochutnávky cukrářských výrobků. Ty byly podávány s kávou během promítání filmu a části odborného komentáře.

Klienti se vrátili z výletu maximálně spokojení a obohacení o znalosti ze zákoutí cukrářské výroby. Po exkurzi si mohli zakoupit v podnikové prodejně výrobky se slevou pro návštěvníky podniku, a ještě pár dnů si připomínat báječnou chuť Marlenky.

                                                                                                       Za ergotým Hana Dudová, DiS