Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Vystoupení dětí ze ZŠ U Haldy

Datum publikování: 21.05.2023

10. května 2023 do našeho domova přijely děti z druhé a třetí třídy ZŠ U Haldy v doprovodu svých učitelek a asistentek, aby přinesly radost našim klientům. Ano, přesně tak to děti definovaly.

Vystoupení dětí z této školy v našem domově díky p. Demelové, která u nás poskytuje dobrovolnickou činnost a vede jógu, probíhají již několik let.

Děti měly i letos pečlivě připravené pásmo písniček, básniček a říkanek. Při zpěvu je doprovázela p. učitelka na klavír, u některých písní děti hrály na perkusní nástroje a jinými písněmi doslova oslovily klienty, kteří se velmi ochotně zapojili také a to zpěvem, nebo i vytleskáváním. Každá jednotlivá píseň, či básnička dětí byla klienty náležitě odměněna potleskem. Na závěr vystoupení přišla také pohádka O červené Karkulce. Po celém vystoupení si každé z dětí vyhlédlo „babičku“ či „dědečka“, kterému předalo ručně vyrobené přáníčko, což u mnohých i slzičku vyvolalo. A jelikož nám dnes i počasí přálo, zanechaly nám děti křídami malovaný vzkaz na chodníku před recepcí.

Petra Válková