Přeskočit na obsah
logo Ostrava

ZAHRADNÍ SLAVNOST

Datum publikování: 14.09.2021

Dne 9. září se v naší krásné domovské zahradě konala Zahradní slavnost. Velkou spoustu příprav, které celé události předcházely, ocenili, jak naši uživatelé a zaměstnanci, tak hosté, kteří byli pozváni. Krátce po 15. hodině, slavnost oficiálně zahájil p. ředitel Mgr. Marek Tejzr, a přivítal hosty z Domova pod Vinnou horou z Hlučína a ředitele městských domovů Ostrava. Poté v rámci čtvrtého reminiscenčního setkání s dětmi vystoupily děti ze 3. třídy základní školy Dolní Lhota. Mohli jsme zhlédnout krásné vystoupení mladičké mistryně světa v gymnastice. Měli jsme možnost si opět poslechnout sestry Procházkovy. V našem domově nevystupovaly poprvé a všichni doufáme, že ani naposledy. Doprovázel je jejich učitel Libor Pavel.  V neposlední řadě nelze opomenout ani velmi pěknou živou hudbu v podání Duo Pohoda, která slavnost provázela až do úplného konce. Hudba se líbila natolik, že tu a tam byl na zahradě někdo tancující, u stolů s pohárky vína se vesele zpívalo.

V průběhu odpoledne byla možnost si u jednoho stánku zakoupit krásné tašky, polštářky, srdíčka, či zvířátka, na jejichž výrobě se nemalou mírou podíleli klienti, u dalšího stánku pak byla možnost zakoupit oblečení „za pár kaček“.

Společnost Mava připravila pro všechny hladové zájemce výborný guláš s chlebem a pro ty, kdo dávají přednost sladkému, krupičku s ovocným sorbetem. Nemůžeme opomenout ani Mental Café s jejich výbornou kávou a letos i se zmrzlinou. U dalšího stánku se pak děvčata postarala o to, aby nikomu nevyschlo v hrdle a čepovala pivo či rozlévala víno.

Počasí nám zřejmě někdo objednal, neboť bylo ukázkové a my jsme tak pospolu mohli prožít krásné odpoledne.